alpinorestaurant.pl

gdzie zjemy kuchnie francuska

gdzie zjemy kuchnie francuska

Zwiększenie lokalny dochodów publicznych, poprzez instytucjonalne i reform strukturalnych

Wprowadzenie

Jednostek samorządu terytorialnego (JST) na Filipinach podnieść swój dochód z podatków, oprócz proporcjonalnego udziału w Internal Revenue przydziału (IRA), która przeznaczona jest przez rząd krajowy. Sekcja 129 Kodeksu rząd Filipin Lokalnego 1991 przewiduje, że samorządy mają prawo do podniesienia ich własnych dochodów poprzez zbieranie podatków od nieruchomości, przeniesienie nieruchomości własności, project cargo gdynia druku i publikacji, franchisingu, zawód, rozrywki czy wypoczynku i rekreacji, na piasek, żwir i inne aktywności kopalnictwo, az samochodu dostawczego lub vana.

Zapisy z Wojewódzkiego Biura Planowania i Rozwoju (PPDO) z Bulacan wykazały, że prowincja generowane przychody w wysokości P1.16 miliardów w roku fiskalnym 2004. Bulacan jest na drugim miejscu wśród innych województw, które odnotowały najwyższy dochód. Rangę to gniazdo wyższa od pozycji bulacan w 2003 Bulacan została uznana jako trzeci najwyższy kolektora nieruchomości podatkowego (RPT) Wśród województw. Bulacan konsekwentnie wykonywane swoją lokalną mandat opodatkowania w celu zwiększenia ściągalności należności.

W opublikowanym Komisji w sprawie audytu (COA) Report (Biuletyn Dzisiaj, 29 września 2007), Bulacan pierwsze miejsce wśród prowincji kraju o największym dochodzie brutto na 1,717,600.00 pesos, a trzecie miejsce z najwyższych dochodach netto na 368,180,000.00 pesos za rok 2006.

Wydajność poboru podatków

Podatek od nieruchomości (RPT) kolekcja utrzymana konsekwentnie przeciętnie między P90 mln P154 Milion od 1999 do 2005. Z wyjątkiem roku 2002, kiedy to system informacyjny Nieruchomość podatkowa (RPTIS) zaczął się w pełni sprawny i był postrzegany przyczyniły się do zbierania P140.7 miliona w tym samym roku.

– autor artykułu